Test our new Web App

Testimonies

Ishëm (3 km SE from epicenter)
Felt it strong but quick

Ishëm (5 km S from epicenter)
Short..

Ishëm (6 km SE from epicenter)
I felt

Sukth (12 km S from epicenter)
E ndjeva

Sukth (12 km S from epicenter)
Terrible

Mamurras (14 km E from epicenter)
It is strong

Manëz (15 km S from epicenter)
Çou re koz dil vrap perjasht

Mamurras (17 km E from epicenter)
This is getting exhausting

Mamurras (17 km E from epicenter)
e tundi perseri

Mamurras (17 km E from epicenter)
U ndje

Fushë Krujë (18 km E from epicenter)
E ndjeva kete termet 😭😭😭😭Zot na ndihmo🤲🤲🤲

Mamurras (19 km E from epicenter)
Short, 1 second, rumble. Dog barked, scared.

Kodër Thumanë (19 km E from epicenter)
U ndjee goxha Zoti e qetesofte Token

Sukth (19 km S from epicenter)
Edhe un qe po prisja me vazhdu shkollen te henen 😔

Laç (19 km NE from epicenter)
Mos u trembni nese shkalla e termetit bie jemi te sigurt se gazi ne tok duhet te qfryhet ose mund te plas e te bej termet te madh nese gjeni nje grop te thell mos e mbylli se qliron gaz

Sukth (20 km S from epicenter)
U ndje ca dhe ishte i zgjatur 🙏😥😨😰

Xhafzotaj (20 km S from epicenter)
Kur do pushojnee😭😭😭

Laç (20 km NE from epicenter)
U dje boll...jena bo me fiksime

Rrashbull (20 km S from epicenter)
po po u ndje

Durrës (20 km S from epicenter)
😥😥😥😥😥😥😥

Milot (21 km NE from epicenter)
U lodhem

Fushë Krujë (21 km E from epicenter)
Ishte i lehte dhe nuk ngjati shum vetem sa na trembi pak😣

Vorë (21 km SE from epicenter)
Termet

Vorë (21 km SE from epicenter)
Boooommmm

(21 km SE from epicenter)
Vazhdon

Shijak (22 km S from epicenter)
I forte por zgjati pak

Xhafzotaj (22 km S from epicenter)
U ndje fort

Shijak (22 km S from epicenter)
Na myten

Nikël (22 km SE from epicenter)
Termet

Shënkoll (23 km NE from epicenter)
me zgjoi, i fort 7 sek!

Shënkoll (23 km NE from epicenter)
it woke me up

Krujë (24 km E from epicenter)
Shake it Shake it

Krujë (24 km E from epicenter)
È durato pochi secondi. X fortuna

Krujë (24 km E from epicenter)
Idkn i was sleeping

Gjepalaj (24 km SE from epicenter)
U ndje shum

Krujë (24 km E from epicenter)
🙏

Krujë (24 km E from epicenter)
Eh !!! Spo kan fund !

Nikël (24 km SE from epicenter)
It was scary😐

Krujë (25 km E from epicenter)
Kshu si e kan nis sdo pushojn nojher kurvat.

Durres (25 km S from epicenter)
na can karin

Durres (25 km S from epicenter)
Lekundje prapp 😞

Durres (25 km S from epicenter)
ishte i lehte

Durres (25 km S from epicenter)
Scary!!

Durres (25 km S from epicenter)
O zot qetesoje

Durrës (25 km S from epicenter)
Ju rujt zoti tgjithve , ishalla skeni demtime trenda , ca mund tju them me thum vlla ❤️😞

Durrës (26 km S from epicenter)
U ndie

Shëngjin (27 km N from epicenter)
U ndjeh goxha

Rrashbull (27 km S from epicenter)
I felt itIm very scary 😭

Kamëz (27 km SE from epicenter)
Kur do mbarojne se na moren frymen

Shëngjin (28 km NE from epicenter)
😔😔

Shëngjin (28 km N from epicenter)
I felt it too. Me tundi krevatin

Kamëz (29 km SE from epicenter)
2 sec

Kamëz (29 km SE from epicenter)
😐

Lezhë (29 km NE from epicenter)
Uhh u ndjee

Lezhë (29 km NE from epicenter)
Pooo

Lezhë (29 km N from epicenter)
Qr cfar dridhje themelesh🤷🏻‍♂️

Lezhë (29 km NE from epicenter)
U ndie edhe ne lezhe

Lezhë (29 km NE from epicenter)
U ndjeeee shuumm

Lezhë (30 km NE from epicenter)
Zot na ruaj!

Kashar (31 km SE from epicenter)
E ndjeva beri zhurme rafti

Kashar (31 km SE from epicenter)
Short

Kashar (31 km SE from epicenter)
O Allah qetesoje ket vend se nuk po gjejm qetesi 😶

Kashar (31 km SE from epicenter)
Po shtijne kundra Vlashit.

Kashar (31 km SE from epicenter)
Mbase ka gjuajtur Mato Gruda me topin qe u vodhi partizaneve dhe keto te fundit pasi u a vodhen gjermaneve? Topat gjerman bejne goxha zhurme sidomos ne mengjes.

Shëngjin (31 km N from epicenter)
The bed start to shake but not much

Tiranë (31 km SE from epicenter)
na ishte njehere... boom kaq se la mo

Vaqarr (32 km SE from epicenter)
E ndjevaaa

Ndroq (32 km S from epicenter)
Pak

Tiranë (32 km SE from epicenter)
Ma con tutte queste scosse, le case reggeranno?

Paskuqan (32 km SE from epicenter)
Nuk u degjua fare

Tiranë (32 km SE from epicenter)
e qisha nan e moter thash ku kesh von per pun e mpat thirr lokja

Paskuqan (32 km SE from epicenter)
Kur do pushojne o Zottttttt 🤲🤲🙏🙏😔😔😭😭😭😭

Kashar (32 km SE from epicenter)
U ndje goxha

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Sa e ndieva i forte

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Jo shume i gjate por u ndje lehte

Tiranë (33 km SE from epicenter)
I felt

Kashar (33 km SE from epicenter)
Pak forte

Paskuqan (33 km SE from epicenter)
Ishte goxha i ndjeshem😢

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Vellezer e motra mos u frikesoni, me ndihmen e allahut do e kalojm dhe kte. Rroft elvis naci se ai do na ndihmoj

Tiranë (33 km SE from epicenter)
🙏🏻

Tiranë (33 km SE from epicenter)
🙏🏻

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Si i lehte u duk. Isha ne gjume. 😭 zoti te na ruaje bebat 😥

Tiranë (33 km SE from epicenter)
U ndje per ca sekonda

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Na e beri zgjimin

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Felt it

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Woke me up

Paskuqan (33 km SE from epicenter)
Stronggg

Tiranë (33 km SE from epicenter)
😭😭😭Dua paqeeeee

Paskuqan (33 km SE from epicenter)
U ndje pak.

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Sapo u mdje ne tirane

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Na zgjoj duke na perkundur

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Epo paska ndermend te na vdesi nga paniku tani

Tiranë (33 km SE from epicenter)
E ndjeva por ishte i shpejt

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Yes

Tiranë (33 km SE from epicenter)
Felt it.

Tiranë (34 km SE from epicenter)
It wa scary

Tiranë (34 km SE from epicenter)
Pak sekonda

Tiranë (34 km SE from epicenter)
zor se e ham vitin e ri kte vit

Tiranë (34 km SE from epicenter)
Vari lesht, ky termet theu rekord. Menduam se cudia me e madhe tre dite zgjat. Po ky po na cudit nje jave ,dhe spaska te ndalur !!☝️👐Zoti e ka ne dore cdo gje!.

Tiranë (34 km SE from epicenter)
Na ishte 1 her kesulkuqja (mia khalifa) dhe ujku (Johnny sins) shkon ujku ke shpia kesulkuqes i bie deres e hap kjo e pastaj e qiu ky ler rreth 1 or Kaq fundi historis

Tiranë (34 km SE from epicenter)
Shqipet e marr FAK Bythqimat Benzi i bardh plot me dhipa

Tiranë (34 km SE from epicenter)
U ndje 2 sekonda po vari or karin o zmra mrsh

Tiranë (34 km SE from epicenter)
E ndieva

Tiranë (34 km SE from epicenter)
i am scared

Paskuqan (34 km SE from epicenter)
na zgjovi prej gjumi

Tiranë (34 km SE from epicenter)
It was light, but felt it.

Tiranë (34 km SE from epicenter)
🖕🖕🖕🖕🖕🖕

Tiranë (34 km SE from epicenter)
U ndje pak ne Tirane.

Tiranë (34 km SE from epicenter)
U ndje po shume i shkurter

Tiranë (34 km SE from epicenter)
Bum bum, mirmengjesi

Vaqarr (34 km SE from epicenter)
U ndje por jo shume i forte..

Tiranë (34 km SE from epicenter)
EDHE DHJETORI HYRI ME TERMET SA KEQ🇦🇱🇺🇸❗️

Tiranë (34 km SE from epicenter)
U ndje qe te na beje zgjimin

Tiranë (34 km SE from epicenter)
Kta që flenë nëpër makina , ku dhjesin ?

Tiranë (34 km SE from epicenter)
Yes

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Po, lekundje e lehte.

Tirana (35 km SE from epicenter)
Na cau karin

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Felt it short

Tiranë (35 km SE from epicenter)
O laro mos ki frike se nuk e e gjen gje gjen e keqe edhe 7 balle te jete...

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Shaking

Tiranë (35 km SE from epicenter)
PAK U NDJE

Tiranë (35 km SE from epicenter)
I shkurter sa per te bere urine.

Tiranë (35 km SE from epicenter)
felt itshake 4th floorcomunism building

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Fet it. Too short

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Ra pak i lehte ishte

Tiranë (35 km SE from epicenter)
I lehte ishte

Tiranë (35 km SE from epicenter)
I lezetshem

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Definitely felt.

Tiranë (35 km SE from epicenter)
I felt

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Ankth gjithe kohen

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Lum llagia qe o nholland

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Na cau karin😠😠

Tiranë (35 km SE from epicenter)
U ndje goxha, lute dollapi

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Please Allah forgive all our sins and let us live our lives in that small piece that have remained this times. It is true that from you we came and to you we will return someday or very soon. Subhanallah.

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Jam aq pa gjume sa nuk ndjej me asgje...u lodhem vallaj

Tiranë (35 km SE from epicenter)
zgjati pak

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Ju uroj te gjitheve te miren! Gjithashtu shpresojme Te Mos Kemi Shkolle Neser!

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Felt it for a second only.

Tiranë (35 km SE from epicenter)
Sa mbylla syt me vdekshin na ka çorientu komplet

Tiranë (35 km SE from epicenter)
U ndje ne kat te 5

Tiranë (36 km SE from epicenter)
I was sleeping while i felt this earthquake . I'm really afraid

Tirana (36 km SE from epicenter)
I was sleeping ansd i felt it

Tiranë (36 km SE from epicenter)
It felt a little bit, it didn’t laat long

Tirana (36 km SE from epicenter)
Pse vazhdon kaq gjate kjo gjendje, dy dit pa gjume

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Yes

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Duke marre prasysh qe ka ren gjith ai shi ky ishte i lehte ja hodhem me duket dhe ksaj rralle

Tiranë (36 km SE from epicenter)
U ndje shume 😔 o zot mbaj doren 🙏

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Më shumë na bezdis tashmê se sa janë të fortê🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Jo keq 7s

Tiranë (36 km SE from epicenter)
It was very short but a little strong

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Pak

Tiranë (36 km SE from epicenter)
How on earth it doesnt stop its been 5 days we still feel the earth shaking😔

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Na shkunden aman

Tiranë (36 km SE from epicenter)
God help us

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Sa fjeta nja 1 or vetem kur ja dha dem dem pa gjume 4 dit u torturum

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Heard noise of the closet moving.

Tiranë (36 km SE from epicenter)
😐

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Goditjet po shuhen nga pak. Beni grafiken ditore te pas-lekundjeve me te medha qe pas goditjes kryesore e do vereni qe po zbehet ndjeshem nga 5.4 dita 1 - 4.2 sot dhe me interval teper te shkurter. Te mesohemi te jetojme me Natyren dhe te rrisim standartet: kjo eshte sfida jone tani e tutje! Behuni te forte shqipe!

Tiranë (36 km SE from epicenter)
U ndje shum ky maximumi 4 ball

Tirana (36 km SE from epicenter)
Me zgjoi nga gjumi. Ishte me zhurme dhe me tundi krevatin. I lehte si termet.

Tirana (36 km SE from epicenter)
U degjua prap. Gazi dhe shpimi per nafte ne adriatic duket qarte qe simulojne termete..

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Atje te rrish ne permet mos guxo te Vish tirane se osht shume keq gjendja

Tiranë (36 km SE from epicenter)
O T QIFSHA ROBT CA NDODHI M HAPNI VARRIN AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Tirana (36 km SE from epicenter)
I lehtë dhe i shkurtër

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Felt it

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Not run in the hause!!!!!!!!!!!!!

Tiranë (36 km SE from epicenter)
U ndje pak

Tiranë (36 km SE from epicenter)
ressenti un peu

Tirana (36 km SE from epicenter)
I felt it

Tirana (36 km SE from epicenter)
U ndje 1 dridhje

Tirana (36 km SE from epicenter)
E ndieva, me zgjoi nga gjumi.

Tirana (36 km SE from epicenter)
Termet

Tirana (36 km SE from epicenter)
Felt itIt lasted but it wasn't very strong

Tirana (36 km SE from epicenter)
A little

Tirana (36 km SE from epicenter)
Poooo 😨

Tirana (36 km SE from epicenter)
O zot na mbro!

Tirana (36 km SE from epicenter)
Things started moving

Tirana (36 km SE from epicenter)
Sapo ra përsëri....

Tirana (36 km SE from epicenter)
Legjenda e kanalit të kuçedres në Gjirin e Lalzit. Mbi 500 tërmete me qender nën kanal

Tirana (36 km SE from epicenter)
Yeah this is exhausting. I suppose this is what happens when the government cheaply sells it's land to US fracking and oil companies. The center of these quakes are the same. These are man made earthquakes.

Tirana (36 km SE from epicenter)
Bed shook a little, lasted 1 second

Tirana (36 km SE from epicenter)
Felt it

Tirana (36 km SE from epicenter)
U ndje goxha dhe zgjati mjaftueshem sa per te na trembur

Tirana (36 km SE from epicenter)
U degjua

Tirana (36 km SE from epicenter)
Short but scary

Tirana (36 km SE from epicenter)
Light shaking

Tirana (36 km SE from epicenter)
I felt it

Tirana (36 km SE from epicenter)
Very scary

Tirana (36 km SE from epicenter)
Short one but significant.

Tirana (36 km SE from epicenter)
U ndje , zgjati diku tek 6-7 sek

Tirana (36 km SE from epicenter)
leichtes vibrieren im Haus festgestellt

Tirana (36 km SE from epicenter)
Felt it, it was a bit strong

Tirana (36 km SE from epicenter)
U ndje pak ne yrshek

Tirana (36 km SE from epicenter)
O lila sjemi ne pune qe na zgjon qe ne 7

Tirana (36 km SE from epicenter)
It woke me up.

Tirana (36 km SE from epicenter)
Boll perplase pallen Gurududuru!

Tirana (36 km SE from epicenter)
Short. But I felt it

Tirana (36 km SE from epicenter)
😥

Tirana (36 km SE from epicenter)
Mirmjesi t gjith atyne qe u tunden.

Tirana (36 km SE from epicenter)
U shkund mire

Tirana (36 km SE from epicenter)
na u bone bajat o termet

Tirana (36 km SE from epicenter)
Wtf

Tirana (36 km SE from epicenter)
Joana ....... OST. O zot na ndihmo ....

Tirana (36 km SE from epicenter)
felt it

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Ngeli tu na cu nga gjumi 😔

Tiranë (36 km SE from epicenter)
U ndje ne tr ja qrrrrrr

Tiranë (36 km SE from epicenter)
.

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Po

Tiranë (36 km SE from epicenter)
Ishte i gjate.Nuk zgjohet robi qe ne oren 8 diten e diel.

Tiranë (37 km SE from epicenter)
Single shot not strong

Tiranë (37 km SE from epicenter)
E po dite e djele na zgjoi pidhi ropve qe me mjes.Sa te kemi kete ne se rrujm bollën,jo termet po meteor te bjeri

Tiranë (37 km SE from epicenter)
U cmenen

Tiranë (37 km SE from epicenter)
U tund krevati dhe zgjati ca...

Tiranë (37 km SE from epicenter)
4.2

Tiranë (37 km SE from epicenter)
I felt iy

Tiranë (37 km SE from epicenter)
😂

Tiranë (37 km SE from epicenter)
I felt it!

Tirana (37 km SE from epicenter)
I felt it.😢

Tiranë (37 km SE from epicenter)
Felt it

Dajt (37 km SE from epicenter)
U ndje, jo shume i fort, tek 3.5 rihter maksimumi

Tiranë (37 km SE from epicenter)
Skemi me nevoje per alarm ne mengjes

Tiranë (37 km SE from epicenter)
I fortee

Tiranë (37 km SE from epicenter)
U ndje po zgjati pak

Farkë (37 km SE from epicenter)
4.5???? Pupupu... post-shock keto??? Ska munesi

Farkë (37 km SE from epicenter)
Felt it

Tiranë (37 km SE from epicenter)
do robi te flej te dielen jo..nuk te le ky

Tiranë (38 km SE from epicenter)
I qiu motren

Tiranë (38 km SE from epicenter)
😶

Tiranë (38 km SE from epicenter)
U ndje

Tiranë (38 km SE from epicenter)
U ndje goxha

Kavajë (39 km S from epicenter)
Shaking 🥺🥺😨😱

Kavajë (39 km S from epicenter)
kavaje u ndje

Rrëshen (40 km NE from epicenter)
I lehte

Kavajë (40 km S from epicenter)
I just felt itThe TV table

Dajt (41 km SE from epicenter)
Mos qaj o zemer jemi bashke deri ne vdekje...

Petrelë (42 km SE from epicenter)
Very light for about 2-3 seconds

Burrel (43 km E from epicenter)
Duket sikur gjate gjithe kohes ka lekundje. Lutuni ore rob te Allahu te na fal e te na meshiroj se jemi rob i tij. Vetem Ai ben mrekulli por ne prishim cdo miresi te tij dhe pastaj ankohemi. Me vjen keq per femijet e vegjel po sa per te tjeret mire ben se duhet te pastrohen marrezirat qe bohen nga robi cdo minut.

Velipojë (44 km NW from epicenter)
u ndjee pzz

(44 km NW from epicenter)
U ndje ne Ulqin

Petrelë (45 km SE from epicenter)
U ndje! Na zgjoi...

Elbasan (67 km SE from epicenter)
U ndje Elbasan

Elbasan (67 km SE from epicenter)
Na la pa i ran me dor mo zemra

Elbasan (68 km SE from epicenter)
I flet it a little I am too tired of those after-earthquakes😩

Librazhd (79 km SE from epicenter)
Sure Zalzala 99:1 Kur të dridhet toka me dridhjen e saj të fuqishme, 99:2 Dhe të nxjerrë toka atë që ka në mbrendinë e saj (barrën nga brenda), 99:3 Dhe njeriu të thotë: “ç’ka kjo (që bën këtë dridhje)?” 99:4 Atë ditë, ajo i rrëfen tregimet e veta, 99:5 E kushe punoi ndonjë të mirë, që pëshon sa grimca, atë do ta gjejë 99:6 Dhe kush punoi ndonjë të keqe sa grimca, atë do ta gjejë

Debre (86 km E from epicenter)
U ndje edhe ne Diber te Madhe

Roskovec (91 km S from epicenter)
Na acaroi

Roskovec (91 km S from epicenter)
Se besoj mund te kete qene me shume se 3.9

(97 km NW from epicenter)
Not felt

Berat (101 km SE from epicenter)
There is nothing to be scared of ourselves, 'cause childreen are more important😥

Berat (101 km SE from epicenter)
Un do vija andej ne durres sot po meqe qenka kshu vl spo vi fare

(101 km NW from epicenter)
I felt in Podgorica

(101 km NW from epicenter)
Felt in Podgorica

(101 km NW from epicenter)
Naselje pod Goricom, Podgorica. Ništa se osjetilo nije. Nothing. I hope this will end soon. I send love and hope to Albania from Montenegro.

Bajram Curri (103 km NE from epicenter)
Deri ntropoj u ndje

Gostivar (121 km E from epicenter)
4th floor building, gentle sway. Cracking sound on windows.

Deçan (126 km NE from epicenter)
Mos beni panik

(141 km NW from epicenter)
Shake shakeand wake me up

Korce (148 km SE from epicenter)
Didnt felt it.

Përmet (162 km SE from epicenter)
Ca behet kshu skane te mbaruar.Kemi frike te vijme ne Tr. 😰

Srbica (171 km NE from epicenter)
Earthquaaaaaaake

Podujevë (207 km NE from epicenter)
sa ma shum termete aq ma mir
close